تاریخچه لوآنوی (LUANVI)

شرکت لوآنوی (Luanvi) در اوایل دهه 70 میلادی توسط سه بنیانگذار آن با نام های لوئیس، آنتونیو و ویسنته در شهر پاترنا استان والنسیا اسپانیا تاسیس شد و تا سال 1972 به تولید و بازاریابی محصولات خود تحت نام لوآنوی (Luanvi) مشغول بودند.

با ایجاد تغییرات در استراتژی تجاری این مجموعه در سال 1977 لوگوی درخت صنوبر با الهام از طبیعت و محیط زیست طراحی شد.

این برند اسپانیایی در دهه 90 میلادی فعالیت خود را به عنوان اسپانسر و تامین کننده پوشاک تیم های برجسته در رشته های فوتبال، بسکتبال و هندبال گسترش داد و تیم های تحت پوشش لوآنوی (Luanvi) در رقابت های المپیک، قهرمانی جهان، قهرمانی اروپا و رقابت معتبری همچون لیگ قهرمانان اروپا حضور یافتند.

لوآنوی (Luanvi) در فوتبال اسپانیا تا کنون تیم های بزرگی را تحت پوشش خود قرار داده که از جمله آنها می توان به والنسیا، ویارئال، گرانادا، لوانته، تنریف، رئال ساراگوسا و دپورتیوو آلاوس و تعداد زیاد دیگری از تیم های شناخته شده اشاره کرد.

در لیگ حرفه ای فوتسال اسپانیا در حال حاضر لوآنوی (Luanvi) وظیفه تامین لباس تیم های ریبرا ناوارا و جائن پاراسو را به عهده دارد و در یونان نیز پاناتینایکوس لباس های لوآنوی (Luanvi) را به تن می کند.

در بسکتبال اسپانیا تیم والنسیا که در سال 2017 توانست با غلبه بر تیم های قدرتمندی همچون رئال مادرید عنوان قهرمانی لیگ حرفه ای بسکتبال اسپانیا را از آن خود کند از پوشاک و تجهیزات لوآنوی (Luanvi) استفاده می کند. لوآنوی اسپانسر تیم بسکتبال والنسیا در قهرمانی سال های 2010و 2014 یورو کاپ بود.

تیم های مانرسا، فونلابرادا، لاگون آرو و لوسنتوم از دیگر باشگاه های بسکتبالی هستند که لباس های لوآنوی (Luanvi) را به تن می کنند.

در سطح جهانی لوآنوی (Luanvi) سابقه همکاری با تیم های بسکتبال پاوک یونان، نیو ولز اولد بویز و سن لورنزو آرژانتین و همچنین تیم های ملی کرواسی، الجزایر و جبل الطارق را دارد.

پانیونیوس یونان تیمی که مسعود شجاعی و احسان حاج صفی دو بازیکن ملی پوش ایرانی را در ترکیب خود دارد و کریم انصاری فرد نیز پیش از این در آن عضویت داشت هم از لباس های لوآنوی برای مسابقات خود بهره می برد.

کاروان پارالمپیک اسپانیا در المپیک ریو 2016 به طور کامل با پوشاک لوآنوی (Luanvi) تجهیز شدند. این شرکت بزرگترین تولید کننده البسه ورزشی در اسپانیا به شمار می رود. در طول سالیان اخیر بیش از نیم میلیون ورزشکار در اسپانیا لباس های لوآنوی (Luanvi) را به تن کرده اند که هر روز به تعداد آنها افزوده می شود.

در سال 1396 نمایندگی برند لوآنوی (Luanvi) در ایران فعالیت رسمی خود را آغاز کرد تا سبک متفاوت و تنوع کم نظیری از طرح و رنگ در پوشاک ورزشی را پیش روی ایرانیان عزیر قرار دهد.

 

 

در سال 2018 لوآنوی وظیفه تامین البسه تیم ملی تنیس اسپانیا در رقابت های دیویس کاپ و فد کاپ را بر عهده داشت.

 

 

در سال 2018 همچنین همکاری با تیم بسکتبال والنسیا و تعداد کثیری از باشگاه های اسپانیا و یونان تداوم یافت و علاوه بر این تیم هایی نظیر دانوبیو، تورکوئه و سررو در لیگ برتر اروگوئه قرارداد تامین لباس خود را با لوآنوی(LUANVI) به امضا رساندند.

 

 

تیم فوتسال جائن در سال 2018 موفق شد به عنوان قهرمانی رقابت های کوپا اسپانیا که با حضور هشت تیم برتر لیگ حرفه ای این کشور برگزار می شود دست یابد.